Wyjazdy do Hiszpanii

TRANSPORT MOTOCYKLA

Zapewniamy transport motocykla i wszystkich niezbędnych na wyjazd rzeczy.

CZAS TRWANIA

Czas pobytu to 8 do 10 dni.

OPIEKA

Na miejscu zapewniamy opiekę merytoryczną oraz wsparcie serwisowe.

Nie odnaleziono wydarzeń!
zapisz się
DOSKONALENIE JAZDY

Zakręty, malownicze widoki i wspaniała atmosfera czyli hiszpańskie wyjazdy! Czy można chcieć więcej?

dla kogo ?

Dla każdego, kto posiada własny motocykl i odpowiednie uprawnienia do kierowania pojazdem. Możecie wybrać opcję rekreacyjną lub treningową. To Wy decydujecie, co chcecie robić w czasie urlopu.

Transport

Wasze motocykle jadą na miejsce dużą krytą przyczepą z bezpiecznym systemem mocowania motocykli. Zapewniamy transport nie tylko Waszego pojazdu, ale i bagażu: walizek z ubraniami, stroju motocyklowego, zapasowych opon, oleju, części zamiennych.
Do samolotu wsiadacie jedynie z bagażem podręcznym. W Barcelonie razem z innymi uczestnikami wynajmujecie samochód i po 2-godzinnej podróży jesteście na miejscu – Alcosebre, w pobliżu Castellon.

Zakwaterowanie

Mieszkamy w kilkuosobowych domach, 200 m od plaży. Do wyboru są pokoje dwuosobowe z pojedynczymi łóżkami lub z podwójnym łóżkiem „małżeńskim”. W domu mamy do dyspozycji dobrze zaopatrzoną kuchnię, dwie łazienki, salon z jadalnią i wygodną kanapą.W okolicy są sklepy, restauracje, plaża i co najważniejsze wulkanizacja, z której korzystamy często przy wymianie opon.
Proszę pamiętać, że w Hiszpanii zamiast pościeli goście otrzymują poszewki na poduszkę i dwa prześcieradła. Proponujemy więc wziąć ze sobą śpiwór lub kołdrę, które bez problemu zmieszczą się w naszej przestronnej przyczepie.

Treningi lub turystyka

Niezależnie od wybranej opcji poruszamy się po drogach publicznych – motocykle muszą być więc w pełni sprawne technicznie, mieć wymagane badania techniczne oraz ważne ubezpieczenie. Policja hiszpańska nie ma taryfy ulgowej dla turystów. Przez cały wyjazd opiekują się Wami trenerzy i instruktorzy. Możecie na nas liczyć w razie awarii, czy gdy zgubicie się w trasie.

Jeśli zdecydujecie się na trening, Wasz dzień będzie wyglądał następująco:

omówienie planu treningu na dany dzień
wyjazd na trasę w grupie
rozgrzewka na odcinku dojazdowym do głównych pętli treningowych
dotankowanie motocykla (w górach trzeba dokładnie planować ilość przejechanych kilometrów, gdyż stacje benzynowe znajdują się w znacznych odległościach od siebie i niejednemu już dowoziliśmy paliwo)
właściwy trening na górskich odcinkach trasy. Zależnie od treningu jedziecie sami lub w towarzystwie trenera, który analizuje Wasze postępy i przekazuje uwagi.
przerwa na kawę i omówienie postępów
kontynuacja treningu lub trening w grupie
tankowanie i powrót do domu w podgrupach. Nikogo nie zostawiamy na trasie. My wracamy jako ostatni, tak by każdy czuł się bezpiecznie.

A wszystko to po bardzo krętych drogach wśród pięknych widoków, którymi nie pogardzą również turyści motocyklowi.

Miłośnikom podróży na dwóch kołach oferujemy porady odnośnie pobliskich tras, a w razie zebrania większej grupy chętnych – przewodnika na całodzienny wypad.

Przygotowanie motocykla i serwis

Zalecamy dokładne przygotowanie motocykla w Polsce, by na miejscu nie tracić czasu. Na wyjazd warto założyć nowe klocki hamulcowe oraz opony. Dobrym pomysłem jest zabranie: dodatkowego kompletu opon – hiszpański asfalt oraz wysokie temperatury powodują, że opony znikają w oczach oraz oleju silnikowego. Jeśli zajdzie taka potrzeba, na miejscu pomożemy Wam w prostych czynnościach serwisowych – jak wymiana klocków, czy poradzimy, gdzie zmienić opony.

Czas wolny i zwiedzanie

Jeśli znudzi Wam się jazda na motocyklu (choć w to wątpimy), w każdej chwili możecie udać się na plażę lub pojechać samochodem np. do pobliskiej Walencji. Podpowiemy, co zobaczyć i jak spędzić czas.

Terminy wyjazdów ogłaszamy kilka miesięcy przed planowanym wyjazdem.