Kursy warsztatowe

DZIAŁANIE MOTOCYKLA

Chcesz wiedzieć jak działa motocykl, jak działa napęd, skrzynia biegów czy zawieszenie ? 

DBRANIE O MOTOCYKL

Chcesz długo cieszyć się swoim w pełni sprawnym motocyklem ? Musisz o niego własciwie zadbać.

ŚWIADOME WIZYTY U MECHANIKA

Z mechanikiem jest jak z lekarzem, lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego warto wiedzieć jakie symptomy co oznaczją żeby właściwie zareagować.

kurs warsztatowy

Nie odnaleziono wydarzeń!

Informacje o kursie i zapisach pod numerem:

503 80 74 28 Dla Każdego, kto chce wiedzieć jak działa motocykl, i jak o niego prawidłowo dbać. 

Dla tych, którzy nie chcą często odwiedzać warsztatów, a jeżeli odwiedzają, to z własnej woli.

Są to weekendowe kursy, które prowadzimy od listopada do końca marca. Spotykamy się o godzinie 9:00 i pracujemy do minimum 16:00*.

*Do 16:00 powinniśmy przerobić główne tematy, rzadko jednak wyrabiamy się w tym czasie Dlatego możemy skończyć nawet o 18.30. Nie puścimy Was, dopóki nie powiemy i nie pokażemy Wam wszystkiego, co planowaliśmy.

Jak wygldają zajecia

Kurs składa się z dwóch części: teoretyczno-praktycznej (Część I) i typowo praktycznej (Część II). Na każdym etapie kursu macie kontakt z odpowiednimi podzespołami i układami motocykla. Nauczycie się wymieniać sprzęgło, odpowietrzać układ hamulcowy, wymieniać olej i płyny, diagnozować usterki, żeby nie dopuścić do większych awarii, wymieniać łożyska, uszczelniacze itp.

Poznacie zasady, jak i czym smarować, co i gdzie wlewać, i jak wybierać odpowiednie produkty dostępne na rynku. Jeżeli cokolwiek jeszcze będzie Was interesowało, zostanie omówione

CZĘŚĆ TEORETYCZNA

to głównie wyjaśnienie działania bardziej skomplikowanych układów, tak aby właściwie dbać, koserwować i w razie potrzeby odpowiednio wcześnie zareagować. 

CZĘŚĆ PRAKTYCZNA

to wymiana podzespołów i elementów eksploatacyjnych

Czy nauczę się sam naprawiać motocykl?

częste pytanie

Nie możemy tego obiecać, wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji do pracy w warsztacie i Waszej wiedzy. Obiecać możemy tylko to, że poznacie zasady postępowania z motocyklem. Będziecie mieli większą świadomość tego, jak działa motocykl, i co kryje się w miejscach, które dotąd widzieliście tylko na rysunkach lub zdjęciach np. w zawieszeniu czy skrzyni biegów. Wiedza ta pozwoli Wam podjąć decyzję o tym, czy jesteście w stanie naprawić sami motocykl, czy zlecicie to fachowcowi. Jeżeli oddacie motocykl do warsztatu, to będziecie wiedzieli, jak wybrać taki warsztat i jak sprawdzić, czy usługa została wykonana prawidłowo.

cennik

Po zapisaniu się na zajęcia poinformujemy Was jak się ubrać i jak przygotować się na każdą z części kursu.

i część

350zł

kurs I cześć

iI część

350zł

kurs II część

Zapisz się na kurs

zastrzegamy sobie prawo do odwołania terminu kursu, jeżeli nie zbierze się minimalna ilość osób do przeprowadzenia zajęć na odpowiednim poziomie.

Informacje pod numerem 503 80 74 28